Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - září 2015

Pokles na akciových trzích se prohloubil, německý trh spadl o 6 %. Výnosová křivka amerických treasuries klesá. Ropa opět zlevnila, ale výrazně podražil cukr a rýže. Blíží se obrat trendu?

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
7. 10. 2015

Vývoj na trzích je poslední měsíce značně rozbouřený. Je to patrné na cenách akcií, komodit, dluhopisů i kurzech měn. Volatilita výrazně stoupla. Těžko dnes odhadovat, zda tímto skončilo šestileté období růstu cen akcií, nebo jde jen o korekci. Nicméně tábor medvědů se rozrůstá, takže na místě je opatrnost.

Ve FINEZ jsme zastánci dlouhodobého přístupu k investování. Vlastní zkušenosti nás naučily, že krátkodobými spekulacemi a neustálým přesouváním peněz z jedné hromádky na druhou člověk někdy hodně vydělá, ale jindy také dost prodělá. Pro naše klienty v prvé řadě hledáme maximální efektivitu, proto jim zpravidla doporučujeme dívat se na investice z dlouhodbého pohledu, držet vyváženě rozložené portfolio a nepouštět se příliš do spekulování. Asi nejlépe náš přístup vystihuje pohled na to, do čeho investují bohatí.

Pro fajnšmekry vyhledáváme i různé spekulativní příležitosti. Dobrou spekulativní příležitost nyní vidíme u Volkswagenu, krátkodobě zejména u firemních dluhopisů, dlouhodobě pak považujeme za atraktivní i akcie firmy. Podrobněji se tématu věnujeme v článku Aféra dieselgate pohledem investora – hrozba nebo příležitost?

vyvoj-na-financnich-trzich-2015-09.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
7. 10. 2015

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (20.1 + 13.3) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru