Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - červen 2016

V hlavních rolích: Brexit. Dále hráli: Brexit.

Propad na akciových trzích, propad kurzu britské libry, růst ceny zlata a stříbra.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 7. 2016

Brexit mimo jiné zapřičinil také růst úrokových spreadů mezi okrajovými státy EU a Německem. Výnosy do splatnosti německých a švýcarských dluhopisů klesly hluboko do mínusu. V záporných číslech se ale nachází výnosy dluhopisů prakticky po celé Evropě. Záporné úrokové sazby ale ničemu nepomůžou, jen kupují Evropě pár let navíc. Více čtěte v článku Záporné úrokové sazby? Zvrácené ekonomické smýšlení

V červnu jsem se jinak  dál věnoval tématu spoření na důchod. V článku Má smysl dětské penzijní spoření? říkám: "Našim dětem nespoříme proto, abychom je zabezpečili na důchod. Chceme je především naučit, jak se mohou v dospělosti oni sami jednoduše zabezpečit na důchod."

Finančním poradcům pak doporučuji Pět obecných rad pro dobrý důchodový plán, kde se dočtete, jaké dělají poradci při plánování nejčastější chyby.

vyvoj-na-financnich-trzich-2016-06.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 7. 2016

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (32.3 + 31.8) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru