Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - srpen 2016

Na západní frontě klid, na východní frontě růst.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
5. 9. 2016

Akciové trhy v USA a Evropě přešlapují na místě, nemají sílu růst, ale prozatím ani důvod padat. Zejména akcie v USA jsou fundamentálně drahé.

Finanční trhy v Japonsku jsou totálně deformované. Z Japonska se pomalu stává tržní ekonomika s centrálně řízeným finančním trhem. Japonci vynalezli finanční perpetuum mobile.

Z toho nám vychází zajímavý spekulativní mix:

long USD short JPY
short americké akcie long japonské akcie

Koho nezajímají spekulativní investice, ale hledá zajímavé dlouhodobé investice, tak v přiloženém souboru najdete tip na jeden fond, který investuje do zemědělské půdy. Nebo pokud uvažujete o dlouhodobém držení dividendových akcií, zde pro inspiraci uvádíme 3 dividendové akcie na důchod - tři firmy, které už více než 40 let pravidelně vyplácí a navyšují dividendy.

vyvoj-na-financnich-trzich-2016-08.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
5. 9. 2016

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (43.1 + 27.1) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru