Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - květen 2015

Dolar začal znovu posilovat k euru (a potažmo koruně). Akcie v USA a Japonsku trhaly rekordy, v Evropě pokračuje korekce. Cena zlata a ropy poslendí měsíc stagnuje.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
1. 6. 2015

Poslední dobou se v České republice roztrhl pytel s různými nabídkami vysokého "fixního úroku". V reálu jde ale často o vysoce rizikové investice. Nejrizikovější jsou neveřejné emise dluhopisů. Velmi zrádné jsou ale i různé investiční certifikáty. Podrobnější varování si můžete přečíst v článku Investoři, pozor na lákadlo jménem „fixní úrok".

Inflace je aktuálně nulová, ale dlouhodobě neustále užírá hodnotu našich úspor. Z čeho se vlastně inflace měří? Proč centrální banky používají jádrovou inflaci očištěnou o jídlo a energie? A jaký má dlouhodobě inflace dopad na naše úspory? Podívejte se na pár zajímavých grafů v článku Strašák jménem „inflace" přehledně v grafech.

vyvoj-na-financnich-trzich-2015-05.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
1. 6. 2015

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (22.9 + 9.9) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru