Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - duben 2016

Dařilo se opět akciím v Brazílii, naopak kleají ceny akcií v Polsku nebo Japonsku. Japonský yen znovu silně posiluje, dolar začal oslabovat. Cena ropy třetí měsíc roste a blíží se hranici 50 dolarů za barel. Cena zlata atakuje hranici 1300 dolarů za unci.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
2. 5. 2016

Z rostoucí ceny zlata profitují nejvíce akcie těžařů zlata. Zatímco cena zlata od začátku roku stoupla o necelých 25 %, hodnota akcií těžařů zlata v průměru stoupla zhruba na dvojnásobek. Konkrétně třeba hodnota akcií společnosti Newmont Mining, jednoho z největších těžařů zlata na světě a zároveň jeden z mých pěti akciových tipů pro rok 2016, stoupla od začátku roku o 94 procent. Podobně se dařilo i indexovému fondu Market Vectors Gold Miners.

Pokud cena zlata dramaticky nezkoriguje směrem dolů, měly by těžaři v dalším kvartále reportovat velmi dobré výsledky, což by mělo nadále podpořit růst ceny jejich akcií. Vůči těžařům zlata tedy zůstávám nadále pozitivní, i když už je nepovažuji za vyloženě podhodnocené. Více v článku Nejlepší investice roku 2016? Akcie těžařů zlata

V dubnu ohlásili hned dvě velké společnosti svůj záměr vstoupit na pražskou burzu. EPIF už si ale svůj záměr rozmyslela. Zůstalo tedy pouze u úpisu akcií GE Money Bank (resp. nově MONETA Money Bank), který není dostupný veřejnosti. Od 6. května se s akciemi MONETA Money Bank začne obchodovat na Burze cenných papírů Praha, kde už je bude moci nakoupti i drobný investor. Očekává se, že o akcie bude velký zájem. Predikovat jejich cenový vývoj si ale netroufám.

vyvoj-na-financnich-trzich-2016-04.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
2. 5. 2016

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (27.0 + 0.8) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru