Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - červen 2015

Řecko rozvířilo finanční trhy, ceny akcií v závěru června poklesly. Americký dolar oslabuje. Ceny dluhopisů se stabilizovaly. Začaly prudce stoupat ceny zemědělských komodit.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
1. 7. 2015

Trochu nečekaný zvrat ve vývoji jednání Řecka s věřiteli logicky rozvířil trhy a způsobil jednorázový pokles cen akcií ve světě i v ČR. Nicméně dopad Řecka na světové finanční trhy by neměl být nijak dramatický, neboť všichni s variantou bankrotu Řecka již dlouhodobě počítali. Očekáváme, že se situace na trzích rychle uklidní. Pro vývoj na akciových trzích bude mnohem více určující, jaké hospodářské výsledky budou reportovat firmy v USA a Evropě za druhé čtvrtletí. Více k Řecku v článku: Řecký armagedon – přijde kolaps na trzích?

Situace na dluhopisových trzích se v červnu uklidnila a výnbosy do splatnosti začaly opět trochu klesat. Přesto je velmi pravděpodobné, že absurdní minimum z poloviny dubna již nebude nikdy překonáno. Dluhopisové fondy vyčerpaly svůj výnosový potenciál na deset let dopředu. Více v článku: Konec zlaté éry dluhopisů

 

vyvoj-na-financnich-trzich-2015-06.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
1. 7. 2015

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (10.1 + 35.0) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru