Vývoj na trzích - září 2016

Na akciových trzích stále relativní klid (před bouří?). Na měnových trzích také žádné dramatické pohyby. Cena ropy roste v reakci na avizavaný záměr OPECu omezit produkci.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

03.10.2016, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2188

V září jsme se více věnovali tématu rozvíjejících se trhů.  Akcie emerging markets po deseti letech bídy tento rok zatím výrazně překonávají rozvinuté akciové trhy a navíc jsou fundamentálně levnější. Přichází čas na emerging markets? V čem spočívá potenciál rozvíjejících se ekonomik?

Rozvíjející se ekonomiky vykazují vysoké přírůstky HDP, ale akciím na tamních trzích se příliš nedaří. Proč tomu tak je? Jak lépe vytěžit potenciál emerging markets? Čtěte více v článku Jak vyzrát na emerging markets.

A co akcie v USA? Opakovanějiž delší dobu varuji, že akcie v USA jsou fundamentálně drahé. Tentokrát máme pro Vás jiné zajímavé téma. Podle studie MSCI, provedené na americkém akciovém trhu, výnosy akcií firem s nejštědřejšími odměnami pro manažery dlouhodobě zaostávají za průměrem. Nejvíce placení ředitelé se často příliš koncentrují na krátkodobé finanční cíle a zapomínají na strategické vedení firmy. Honí krátkodobé finanční výsledky, místo toho, aby budovali lepší firmu, což pak vede k horším dlouhodobým výsledkům. Více čtěte v článku Vysoké odměny manažerů jsou kontraproduktivní.

Zářijový investiční tip je trochu netradičně jeden dluhopisový fond. Často se na nás obracíte s dotazy, kam dnes investovat peníze, když akcie i dluhopisy jsou drahé a jejich výnosový potenciál je velmi omezený. Jednou z relativně konzervativních možností se zajímavým výnosovým potenciálem je fond Templeton Global Bond. Funguje od roku 1991 a má i měnovou variantu se zajištěním do CZK. Dlouhodobě se snaží vydělávat nejen na úrocích, ale i na pohybech měn. Díky tomu patří historicky k nejúspěšnějším dluhopisovým fondům s povolením k veřejné nabídce v ČR. V případě zájmu o tuto či jiné zajímavé investice nás neváhejte kontaktovat.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - září 2016 2016-10-03 12:10:11 1131x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás