Vývoj na trzích - listopad 2014

Cena ropy prudce padá dolů. A bohužel stále platí, že ropa hýbe světem. Japonský yen oslabil o dalších 5 %. Akciové trhy překonaly další rekordy.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

03.12.2014, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2429

Z dalších důležitých zpráv vybíráme:

Švýcarský frank oslabí, cena zlata může také klesnout

30. 11. se ve Švýcarsku konalo důležité referendum. Návrh iniciativy "Zachraňte naše švýcarské zlato" však neprošel. Švýcarsko se tak nevrátí ke zlatému standardu. Očekáváme, že nyní bude švýcarský frank lehce oslabovat. Pro zlato se nic nemění.

Více k referendu v článku: Referendum: Vrátí se Švýcarsko ke zlatému standardu?

Cena uranu poroste

Začátkem listopadu jsem zaregistroval zprávu, že japonské úřady vydaly povolení k obnově provozu v jaderných reaktorech Sendai 1 a 2. Provoz by měl být obnoven koncem roku. To je katalyzátor, na který s klienty již dva roky čekáme. Cena uranu roste a brzy se přidají i akcie těžařů.

Více k Japonsku a uranu v článku: Japonsko se vrací k jádru, cena uranu roste

Nemovitosti - konzervativní investice pro každého

Kolega Valášek se v listopadu v jedné analýze podrobněji věnoval nemovitostnímu fondu Realita. Je to jeden z fondů, kam dnes doporučujeme klientům investovat, pokud hledají relativně konzervativní výnos. Zatímco úroky v bance klesly prakticky na nulu, fond Realita má u nemovitostí poměrně vysokou rentabilitu pronájmu, takže je schopný generovat výnos kolem 4-5 % ročně.

Více v článku: Analýza fondu: Realita nemovitostní fond

Pro zprostředkování této investice nás kontaktujte na info@finez.cz.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - listopad 2014 2014-12-03 15:54:14 1179x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás