Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - srpen 2015

Akciové trhy zachvátila v srpnu panika, nejprudší pád od roku 2009. Dolar opět oslabil. Cena ropy na pár dní klesla pod 40 dolarů za barel.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
4. 9. 2015

Šířka, hloubka i rychlost srpnového propadu akcií byla alarmující a vůbec se nepodobá klasické korekci. Na druhou stranu akciový trh v USA šest let takřka nepřetržitě rostl bez korekcí, což také není normální. Takže těžko soudit, zda srpnový propad skýtá příležitosti k nákupu ve slevě, a nebo je varováním pro investory, že období žní skončilo. Doporučujeme být opatrní a investovat dnes raději konzervativně.

Jako určitá ochrana před případnou další rozsáhlou finanční krizí může sloužit zlato. Jeho cena čtyři roky klesá. S klesající cenou komodity pak prudce padají i ceny akcií těžařů zlata. Ty jsou dnes poměrem k ceně zlata silně podhodnocené. Více čtěte v článku Akcie těžařů zlata jsou nejlevnější za posledních 15 let.

V srpnu jsme také psali o tom, že ČNB prozatím pokračuje v měnových intervencích, což se ale může za rok změnit, neboť vyprší mandát dvěma členům bankovní rady ČNB včetně guvernéra Miroslava Singera. Pan prezident si pak zajisté do ČNB dosadí své lidi, intervence pravděpodobně skončí a koruna může skokově posílit. Raději tedy dnes investujte v korunách.

vyvoj-na-financnich-trzich-2015-08.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
4. 9. 2015

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (33.9 + 43.3) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru