Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - březen 2015

Americký dolar dál výrazně posiluje. Ceny akcií v německu lámou nové rekordy. A ceny komodit naopak dál klesají.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 4. 2015

Uvolněná měnová politika (kvantitativní uvolňování) ze strany Evrospké centrální banky má na svědomí další oslabování eura. Více čtěte v článku Euro vytrvale oslabuje, brzy bude slabší než dolar.

Je to jeden z hlavních cílů ECB, oslabit euro. Zároveň nákupem dluhopisů drží ECB úroky u dluhopisů na bezprecedentně nízké úrovni a zajišťuje potřebnou poptávku, aby jednoltivé státy mohly levně refinancovat své dluhy. Vedlejším produktem je přesun kapitálu v rámci penzijních fondů z dluhopisů do akcií. Více v článku Evropa a uvolněná měnová politika.

V důsledku toho se na akciových trzích nafukuje další velká bublina. Bohužel nikdo neví, kam až budou ceny akcií stoupat, než bublina praskne. Nicméně jedno je jisté, akciové trhy se přehřívají a stojí před propadem. Otázka pouze zní: Kdy začnou ceny padat a z jaké výšky? Příští měsíc? Za rok? Za dva? Čím později, tím větší pád to pak bude.

Jednu z možných alternativ, jak v takovéto době profitovat z růstu cen akcií, ale přitom omezit riziko velkého propadu, nabízí trendově řízené fondy C-Quadrat. Přečtěte si analýzu fondu C-Quadrat Strategie AMI.

V případě zájmu o investici nás kontaktujte na info@finez.cz.

 

vyvoj-na-financnich-trzich-2015-03.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 4. 2015

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (20.0 + 20.0) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem fondů Otakar a Ernest. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru