Odborné články

Kombinace příjmů z pronájmu a rostoucích cen stojí za velmi stabilními výnosy nemovitostních fondů. Nejvyšší výnosnost z retailově dostupných fondů vykazuje fond DRFG AIF Real Estate.

Rok 2017 nebyl pro dluhopisy vůbec příznivý a nejinak tomu bude i v roce 2018. Rostoucí úrokové sazby se budou promítat do dalšího růstu úrokových výnosů dluhopisů, což v praxi znamená, že tržní cena dluhopisů bude klesat.

Rok 2017 byl pro akcie ve světě velmi příznivý a momentální ekonomická situace akciím nadále nahrává, ale je potřeba mít na paměti, že ceny jsou dost vysoké a dlouho nepřišla žádná větší korekce. Pozitivní výhled mají i pro rok 2018 akcie na pražské burze.

Akciím se v závěru roku dařilo, rok 2017 byl pro akcie velmi příznivý. Fed zvedl úrokové sazby, ale dolar nadále oslabuje vůči euru. Zvedá se cena zlata, nadále roste i cena ropy a výrazně podražily průmyslové kovy. Naproti tomu zemědělské komodity zůstávají na minimu.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Zkusme si útržkovitě shrnout, co přinesl právě končící rok na finančních trzích v České republice i ve světě.

Jeden z nejstarších a největších fondů v ČR, to je Generali Fond korporátních dluhopisů. Díky stabilním výnosům a zajištění měnového rizika se těší velké oblibě investorů. Ovšem pozor na úzkou teritoriální diverzifikaci a vysoké kreditní riziko.

Index S&P 500 na novém historickém maximu. Cena ropy nadále roste, cena uranu stoupla o 16 %. Koruna stále posiluje. Tržní cena českých státních dluhopisů padá dolů. A bitcoin láme rekordy.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Koruna výrazně posílila, inflace stoupla téměř ke 3 %, úrokové sazby rostou a ceny dluhopisů padají dolů.

Fidelity World Fund nabízí jednoduché a zároveň velmi efektivní řešení, jak dlouhodobě investovat do akcií. Dlouhodobě poráží benchmark a je měnově zajištěný do korun.

Cena bitcoinu od začátku roku stoupla na sedminásobek. Společností se šíří bitcoin mánie. Ale bitcoin nemá reálnou hodnotu a nebude mít ani dlouhou budoucnost. Bublina brzy splaskne.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

„Se službami firmy FINEZ jsem maximálně spokojen, a to jak s výběrem investic, tak i s péčí o zákazníka.“ Jiří O. - Praha