Fondy

Velmi oblíbený konzervativní fond. Jeho nevýhodou je vysoká koncentrace kreditního rizika. Na oplátku nabízí investorům stabilní výnosy s minimální volatilitou, reálně lze s velkou pravděpodobností očekávat v následujících dvou letech výnosy kolem 2 % p.a.

Tematicky zaměřený enviromentální akciový fond. Má vyšší nákladovost, nicméně výkonností zatím poráží index MSCI World. Je měnově zajištěný do korun, ale ne dokonale.

Hodnotově spravovaný smíšený fond investující převážně do akcií. Má vyšší nákladovost, ale výkonností dlouhodobě výrazně poráží index MSCI World a je měnově zajištěný do korun.

Středně rizikový profilový fond zaujme složením portfolia a flexibilitou. Má ovšem vysokou nákladovost TER a také historickými výnosy nijak neoslňuje.

Dluhopisový fond, který má i ve stávajícím tržním prostředí potenciál dosahovat solidních výnosů kolem 4-5 % p.a. Může se pochlubit velmi úspěšnou historií, má přiměřenou roční nákladovost TER a je zajištěn do koruny.

Hodnotově spravovaný fond investující do akcií velkých firem v Evropě. Má přiměřenou nákladovost, výkonností dlouhodobě poráží benchmark a je měnově zajištěný do korun.

Kombinace příjmů z pronájmu a rostoucích cen stojí za velmi stabilními výnosy nemovitostních fondů. Nejvyšší výnosnost z retailově dostupných fondů vykazuje fond DRFG AIF Real Estate.

Jeden z nejstarších a největších fondů v ČR, to je Generali Fond korporátních dluhopisů. Díky stabilním výnosům a zajištění měnového rizika se těší velké oblibě investorů. Ovšem pozor na úzkou teritoriální diverzifikaci a vysoké kreditní riziko.

Fidelity World Fund nabízí jednoduché a zároveň velmi efektivní řešení, jak dlouhodobě investovat do akcií. Dlouhodobě poráží benchmark a je měnově zajištěný do korun.

Jednoduché a mezi poradci velmi oblíbené řešení pro pravidelné investice na delším časovém horizontu. Výhodou je široce diverzifikované portfolio, nevýhodou vysoká roční nákladovost TER, která dlouhodobě snižuje čisté výnosy. Jeho další skrytou slabinou je také měnové riziko.

1 2 3 4 5 6 7 8

„S vašimi službami jsme spokojeni. Komunikace je na velmi dobré úrovni. Vaše analýzy ke koupi akcií a mesíční reporty se nám velice líbí svou jednoduchostí, srozumitelností a přitom dostatečnou odborností s relevantními informacemi. Líbí se nám, že nejste "honičem rychlého zisku" za každou cenu, ale spíše si vše pořádně zanalyzujete a třeba i vyčkáte na lepší dobu.“ Lucie H. - Brno