Regionální analýzy

Koncem roku by měly být zrušeny hospodářské sankce vůči Íránu. Ekonomické důsledky? Ropa zůstane levná. A Evropským firmám se otevřou nové příležitosti.

MS ve fotbale sníží deficit běžného účtu, pomůže stabilizovat měnu, lehce nakopne HDP a dále pozvedne životní úroveň Brazilců. Proto také věřím brazilským akciím.

Před pár lety všichni chtěli investovat na emerging markets, protože tam je přeci růstový potenciál. Dnes naopak investoři při slovech „emerging markets" pohrdavě mávnou rukou, ačkoliv akcie na rozvíjejících se trzích jsou dnes fundamentálně levnější než v USA a Evropě. Ani dluhopisy emerging markets nejsou hodné zavržení.

Česká republika má za sebou první velký krok na cestě mezi rozvinuté trhy. Na oslavy je ale ještě příliš brzy. Podle MSCI jsme stále jen rozvíjející se trh.

 

Africký kontinent skýtá obrovské investiční příležitosti. Také drobní investoři mají dnes možnost investovat v Africe prostřednictvím fondů, ETF nebo certifikátů. Který produkt zvolit?

Korejské výrobky se dnes prodávají více než japonské. Ale Japonsko to tak nehodlá nechat. Vsadit na japonské akcie?

 

Těžba břidlicových plynů a břidlicové ropy výrazně pomůže rychlejšímu růstu americké ekonomiky. Nevěříte?

 

Evropská krize na ústupu? Kdepak. Problémy neskončili s Řeckem a nezastaví se ani u Španělska. Skutečná krize přijde až s Francií.

 

 

Slabší kurz realu, nižší úrokové sazby, letní olympijské hry, MS ve fotbale, silná generace třicátníků... to vše jsou důvody, proč by brazilská ekonomika měla růst. Jak se na růstu podílet?

Po sérii znárodnění v Bolívii a Argentině berou investoři nohy na ramena. Má smysl investovat v latinské Americe? Není to příliš rizikové?

1 2 3 4

„S vašimi službami jsme spokojeni. Komunikace je na velmi dobré úrovni. Vaše analýzy ke koupi akcií a mesíční reporty se nám velice líbí svou jednoduchostí, srozumitelností a přitom dostatečnou odborností s relevantními informacemi. Líbí se nám, že nejste "honičem rychlého zisku" za každou cenu, ale spíše si vše pořádně zanalyzujete a třeba i vyčkáte na lepší dobu.“ Lucie H.