Jak investovat

Když investujeme pravidelně stejnou částku, automaticky pokud cena klesá, nakupujeme více cenných papírů, a opačně pokud cena roste, nakupujeme méně cenných papírů.

Řekněme, že mám deset milionů korun a chci se stát rentiérem. Jakým způsobem je nejlépe investovat, abych mohl čerpat pravidelnou rentu?

Rozvíjející se ekonomiky vykazují vysoké přírůstky HDP, ale akciím na tamních trzích se příliš nedaří. Proč tomu tak je? Jak lépe vytěžit potenciál emerging markets?

Někdo si staví dům sám a někdo kupuje hotové dílo na klíč. Také investoři mohou zvolit hotové produkty na klíč.

Jak správně zdanit nájem? Kdy je nutné zdanit také příjem z prodeje nemovitosti a kdy je od daně z příjmů osvobozený?

Jak správně zdanit úroky? Kdy je u „jednokorunových" dluhopisů daň nulová? Jak zdanit výnosy zero-bondů?

Jak správně zdanit dividendy? Kdy se uvádí do daňového přiznání? Zejména pozor na dividendy vyplácené ze zahraničí.

Výnosy z investic je potřeba řádně zdanit. Některé jsou ale od daně osvobozeny. Jak správně zdanit příjem z prodeje akcií, podílových listů či jiných cenných papírů?

Chcete ochránit úspory před inflací? Řešíte, jak se zabezpečit na penzi? Nebo naopak máte naspořený kapitál a chcete z něho čerpat doživotní rentu? Přečtěte si rozhovor s Janem Traxlerem, který vyjde v příloze Lidových novin s názvem "Novoroční předsevzetí".

Life-cycle fondy se těší velké popularitě mezi investory i finančními poradci. Nejčastěji jsou využívány za účelem spoření na důchod. Je to správná volba? V čem spočívá jejich kouzlo? Měli byste dát přednost life-cycle fondům, nebo klasickým akciovým fondům?

1 2 3 4 5 6

„Se službami společnosti FINEZ Investment Management jsem velmi spokojen. Za velmi rozumný poplatek dostávám každý měsíc report výkonnosti mého portfolia s aktuálním shrnutím a v případě jednorázových investičních příležitostí včasné informace a doporučení, jak je využít.“ Filip V. - Praha