Vývoj na trzích - září 2015

Pokles na akciových trzích se prohloubil, německý trh spadl o 6 %. Výnosová křivka amerických treasuries klesá. Ropa opět zlevnila, ale výrazně podražil cukr a rýže. Blíží se obrat trendu?

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

07.10.2015, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2175

Vývoj na trzích je poslední měsíce značně rozbouřený. Je to patrné na cenách akcií, komodit, dluhopisů i kurzech měn. Volatilita výrazně stoupla. Těžko dnes odhadovat, zda tímto skončilo šestileté období růstu cen akcií, nebo jde jen o korekci. Nicméně tábor medvědů se rozrůstá, takže na místě je opatrnost.

Ve FINEZ jsme zastánci dlouhodobého přístupu k investování. Vlastní zkušenosti nás naučily, že krátkodobými spekulacemi a neustálým přesouváním peněz z jedné hromádky na druhou člověk někdy hodně vydělá, ale jindy také dost prodělá. Pro naše klienty v prvé řadě hledáme maximální efektivitu, proto jim zpravidla doporučujeme dívat se na investice z dlouhodbého pohledu, držet vyváženě rozložené portfolio a nepouštět se příliš do spekulování. Asi nejlépe náš přístup vystihuje pohled na to, do čeho investují bohatí.

Pro fajnšmekry vyhledáváme i různé spekulativní příležitosti. Dobrou spekulativní příležitost nyní vidíme u Volkswagenu, krátkodobě zejména u firemních dluhopisů, dlouhodobě pak považujeme za atraktivní i akcie firmy. Podrobněji se tématu věnujeme v článku Aféra dieselgate pohledem investora – hrozba nebo příležitost?


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - září 2015 2015-10-07 11:39:47 1073x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás