Vývoj na trzích - září 2014

Americký dolar nadále prudce posiluje. Ceny komodit padají dolů. Akcie přešlapují na místě (že by klid před bouří?) Daří se akciím na frontier markets.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

02.10.2014, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2140

Fond Templeton Frontier Markets je vhodný pro dynamické investory s dlouhodobým horizontem, ideálně pro pravidelné investování. Doporučovali jsme ho již před dvěma lety v článku Frontier Markets - koření portfolia.

Fond je sice oficiálně kvůli velkému zájmu uzavřen pro nové investice, ale existují výjimky a my ho můžeme nadále zprostředkovávat. (Proč byl fond uzavřen novým investorům? Objem kapitálu pod správou fondu narostl natolik, že by další přítok kapitálu snižoval výnosnost fondu.)

Pro zprostředkování investice nás kontaktujte na info@finez.cz.

V září jsme byli svědky největší IPO v historii akciových trhů, když na burzu v New Yorku vstoupila čínská společnost Alibaba. Objem emise dosáhl zhruba 25 miliard dolarů. Finální upisovací cena byla 68 dolarů (čekali jsme výrazně více). Následně se akcie začaly obchodovat na burze s otevírací cenou takřka 93 dolarů. Náš odhad, že emise bude přepálená, byl mylný. Kdo upsal akcie v rámci IPO, mohl obratem vydělat zhruba 35 procent. V souladu s naším očekáváním ale nyní cena akcií na burze klesá. Volatilita bude jistě hodně vysoká.

Máme značné obavy z dalšího vývoje na trzích. Akcie v USA jsou drahé, na což poukazují i základní fundamentální ukazatele. Dluhopisová bublina se dál nafukuje. Bude ale pravděpodobně ještě několik let trvat, než praskne.

 


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - září 2014 2014-10-01 22:31:02 1140x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás