Vývoj na trzích - srpen 2016

Na západní frontě klid, na východní frontě růst.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

05.09.2016, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2086

Akciové trhy v USA a Evropě přešlapují na místě, nemají sílu růst, ale prozatím ani důvod padat. Zejména akcie v USA jsou fundamentálně drahé.

Finanční trhy v Japonsku jsou totálně deformované. Z Japonska se pomalu stává tržní ekonomika s centrálně řízeným finančním trhem. Japonci vynalezli finanční perpetuum mobile.

Z toho nám vychází zajímavý spekulativní mix:

long USD short JPY
short americké akcie long japonské akcie

Koho nezajímají spekulativní investice, ale hledá zajímavé dlouhodobé investice, tak v přiloženém souboru najdete tip na jeden fond, který investuje do zemědělské půdy. Nebo pokud uvažujete o dlouhodobém držení dividendových akcií, zde pro inspiraci uvádíme 3 dividendové akcie na důchod - tři firmy, které už více než 40 let pravidelně vyplácí a navyšují dividendy.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - srpen 2016 2016-09-05 14:00:17 1104x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás