Vývoj na trzích - srpen 2015

Akciové trhy zachvátila v srpnu panika, nejprudší pád od roku 2009. Dolar opět oslabil. Cena ropy na pár dní klesla pod 40 dolarů za barel.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

04.09.2015, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2138

Šířka, hloubka i rychlost srpnového propadu akcií byla alarmující a vůbec se nepodobá klasické korekci. Na druhou stranu akciový trh v USA šest let takřka nepřetržitě rostl bez korekcí, což také není normální. Takže těžko soudit, zda srpnový propad skýtá příležitosti k nákupu ve slevě, a nebo je varováním pro investory, že období žní skončilo. Doporučujeme být opatrní a investovat dnes raději konzervativně.

Jako určitá ochrana před případnou další rozsáhlou finanční krizí může sloužit zlato. Jeho cena čtyři roky klesá. S klesající cenou komodity pak prudce padají i ceny akcií těžařů zlata. Ty jsou dnes poměrem k ceně zlata silně podhodnocené. Více čtěte v článku Akcie těžařů zlata jsou nejlevnější za posledních 15 let.

V srpnu jsme také psali o tom, že ČNB prozatím pokračuje v měnových intervencích, což se ale může za rok změnit, neboť vyprší mandát dvěma členům bankovní rady ČNB včetně guvernéra Miroslava Singera. Pan prezident si pak zajisté do ČNB dosadí své lidi, intervence pravděpodobně skončí a koruna může skokově posílit. Raději tedy dnes investujte v korunách.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - srpen 2015 2015-09-04 12:46:31 1095x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás