Vývoj na trzích - listopad 2016

Akciové trhy v USA na nových maximech, dolar posiluje, výnosová křivka dluhopisů stoupá a cena zlata padá dolů.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

05.12.2016, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 1960

Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách překvapilo hodně lidí, ještě více však překvapila reakce na finančních trzích. Na místo armagedonu americké akciové indexy stouply na nové historické maximum a dolar začal výrazněji posilovat. Svou roli v tom jistě sehrává i vývoj inflace v USA a očekávání zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání Fedu. Jak na investice v "době Trumpské"?

Nechcete sami obchodovat na burze, chcete raději svěřit peníze do správy investičních fondů, ale nevíte, komu důvěřovat? Nejlépe velkým renomovaným správcům s dlouhou a úspěšnou historií. Existují i fondy s téměř 90letou historií a výnosy 10-12 % p.a. Více čtěte v článku Investice do fondů: Komu svěřit peníze?

Hledáte rozumnou konzervativní investici? Pak určitě za úvahu stojí investice do nemovitostí. Ačkoliv ceny jsou vysoké, v nejbližších dvou letech by k poklesu cen dojít nemělo. Více v článku Spadnou ceny nemovitostí?

Než koupit a pronajímat byt, mnohdy bývá výrazně efektivnější investice do nemovitostního fondu, který spravuje a pronajímá komerční nemovitosti. Ty mají vyšší rentabilitu nájemného. A zpravidla také dlouhodobé nájemní smlouvy. Ovšem i nemovitostní fondy mají svá úskalí. Do některých bych nedal ani korunu. Proč? Na co si dát pozor při výběru nemovitostního fondu? Podrobnější návod najdete v článku Místo bytu nemovitostní fond. Na co si dát pozor?


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - listopad 2016 2016-12-05 16:19:14 1021x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás