Vývoj na trzích - květen 2015

Dolar začal znovu posilovat k euru (a potažmo koruně). Akcie v USA a Japonsku trhaly rekordy, v Evropě pokračuje korekce. Cena zlata a ropy poslendí měsíc stagnuje.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

01.06.2015, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 1946

Poslední dobou se v České republice roztrhl pytel s různými nabídkami vysokého "fixního úroku". V reálu jde ale často o vysoce rizikové investice. Nejrizikovější jsou neveřejné emise dluhopisů. Velmi zrádné jsou ale i různé investiční certifikáty. Podrobnější varování si můžete přečíst v článku Investoři, pozor na lákadlo jménem „fixní úrok".

Inflace je aktuálně nulová, ale dlouhodobě neustále užírá hodnotu našich úspor. Z čeho se vlastně inflace měří? Proč centrální banky používají jádrovou inflaci očištěnou o jídlo a energie? A jaký má dlouhodobě inflace dopad na naše úspory? Podívejte se na pár zajímavých grafů v článku Strašák jménem „inflace" přehledně v grafech.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - květen 2015 2015-06-01 14:03:55 1114x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás