Vývoj na trzích - květen 2014

Hodnoty akciových indexů opět lámaly rekordy. Americký dolar začal posilovat vůči euru. Cena hovězího strmě roste, brzy však bude kulminovat.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

04.06.2014, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2022

Od 19. května do 4. června probíhal úpis Státních spořicích dluhopisů - jarní emise. Od emise očekáváme velký propadák kvůli nízkým výnosům a neszrozumitelnému postupu výpočtu výnosů.

V květnu také došlo k emisi nových akcií na pražské burze, čtěte: Pivovary Lobkowicz - Jarní IPO osvěžení na pražské burze. Ani akcie PLG nedoporučujeme k nákupu, protože neplánují vyplácet dividendu, jsou zadlužené a mají jen omezený růstový potenciál.

K tématu akcií doporučujeme také článek Sell in May and Go Away, kde najdete pár zajímavých grafů. Obecně shrnuje stávající nízký výnosový potenciál napříč všemi investičními třídami článek Vzkaz investorům: Připravte se na nízké výnosy.

Klientům nyní doporučujeme držet se raději konzervativnějších investic. Zajímavou alternativou jsou například podnikové dluhopisy, viz náš investiční tip měsíce: Fond J&T Bond, který od založení vydělal podílníkům 6,35 % p.a.

Pro zprostředkování investice nás kontaktujte na info@finez.cz.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - květen 2014 2014-06-04 12:33:29 1175x
J&T Bond CZK - měsíční zpráva 05/2014 2014-06-04 12:42:34 988x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás