Vývoj na trzích - duben 2017

ČNB ukončila intervence, kurz koruny ale zůstává prozatím stabilní. Ceny akcií po menší korekci opět rostou. Dolar oslabuje. Cena zlata mírně stoupla.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

03.05.2017, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 1968

V článcích z uplynulého měsíce jsem se snažil motivovat zejména mladé lidi k tomu, aby neodkládali spoření na důchod. Nezdá se to, ale jeden rok navíc u pravidelného investování do akciových fondů udělá z tisícovky měsíčně na čtyřicetiletém horizontu zhruba desetinásobek, tj. cca 120 tis. Kč. Kouzlo složeného úroku u spoření na důchod je podrobněji popsáno v článku Tři příběhy, kterak se zajistit na penzi

Také dávám odpověď majitelům firem a dalším bohatším klientům, kteří se chtějí stát rentiérem, kam investovat volný kapitál, aby jim generoval pravidelnou rentu. Možností je více, ale dlouhodobě dávají největší smysl nemovitosti a dividendové akcie. Více v článku Chci být rentiérem. Kam investovat volné miliony?


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - duben 2017 2017-05-03 13:40:05 1010x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás