Vývoj na trzích - duben 2016

Dařilo se opět akciím v Brazílii, naopak kleají ceny akcií v Polsku nebo Japonsku. Japonský yen znovu silně posiluje, dolar začal oslabovat. Cena ropy třetí měsíc roste a blíží se hranici 50 dolarů za barel. Cena zlata atakuje hranici 1300 dolarů za unci.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

02.05.2016, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 1954

Z rostoucí ceny zlata profitují nejvíce akcie těžařů zlata. Zatímco cena zlata od začátku roku stoupla o necelých 25 %, hodnota akcií těžařů zlata v průměru stoupla zhruba na dvojnásobek. Konkrétně třeba hodnota akcií společnosti Newmont Mining, jednoho z největších těžařů zlata na světě a zároveň jeden z mých pěti akciových tipů pro rok 2016, stoupla od začátku roku o 94 procent. Podobně se dařilo i indexovému fondu Market Vectors Gold Miners.

Pokud cena zlata dramaticky nezkoriguje směrem dolů, měly by těžaři v dalším kvartále reportovat velmi dobré výsledky, což by mělo nadále podpořit růst ceny jejich akcií. Vůči těžařům zlata tedy zůstávám nadále pozitivní, i když už je nepovažuji za vyloženě podhodnocené. Více v článku Nejlepší investice roku 2016? Akcie těžařů zlata

V dubnu ohlásili hned dvě velké společnosti svůj záměr vstoupit na pražskou burzu. EPIF už si ale svůj záměr rozmyslela. Zůstalo tedy pouze u úpisu akcií GE Money Bank (resp. nově MONETA Money Bank), který není dostupný veřejnosti. Od 6. května se s akciemi MONETA Money Bank začne obchodovat na Burze cenných papírů Praha, kde už je bude moci nakoupti i drobný investor. Očekává se, že o akcie bude velký zájem. Predikovat jejich cenový vývoj si ale netroufám.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - duben 2016 2016-05-03 16:27:50 1068x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás