Vývoj na trzích - červen 2016

V hlavních rolích: Brexit. Dále hráli: Brexit.

Propad na akciových trzích, propad kurzu britské libry, růst ceny zlata a stříbra.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

03.07.2016, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 1934

Brexit mimo jiné zapřičinil také růst úrokových spreadů mezi okrajovými státy EU a Německem. Výnosy do splatnosti německých a švýcarských dluhopisů klesly hluboko do mínusu. V záporných číslech se ale nachází výnosy dluhopisů prakticky po celé Evropě. Záporné úrokové sazby ale ničemu nepomůžou, jen kupují Evropě pár let navíc. Více čtěte v článku Záporné úrokové sazby? Zvrácené ekonomické smýšlení

V červnu jsem se jinak  dál věnoval tématu spoření na důchod. V článku Má smysl dětské penzijní spoření? říkám: "Našim dětem nespoříme proto, abychom je zabezpečili na důchod. Chceme je především naučit, jak se mohou v dospělosti oni sami jednoduše zabezpečit na důchod."

Finančním poradcům pak doporučuji Pět obecných rad pro dobrý důchodový plán, kde se dočtete, jaké dělají poradci při plánování nejčastější chyby.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - červen 2016 2016-07-04 14:58:51 1151x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás