Vývoj na trzích - červen 2015

Řecko rozvířilo finanční trhy, ceny akcií v závěru června poklesly. Americký dolar oslabuje. Ceny dluhopisů se stabilizovaly. Začaly prudce stoupat ceny zemědělských komodit.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

01.07.2015, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2181

Trochu nečekaný zvrat ve vývoji jednání Řecka s věřiteli logicky rozvířil trhy a způsobil jednorázový pokles cen akcií ve světě i v ČR. Nicméně dopad Řecka na světové finanční trhy by neměl být nijak dramatický, neboť všichni s variantou bankrotu Řecka již dlouhodobě počítali. Očekáváme, že se situace na trzích rychle uklidní. Pro vývoj na akciových trzích bude mnohem více určující, jaké hospodářské výsledky budou reportovat firmy v USA a Evropě za druhé čtvrtletí. Více k Řecku v článku: Řecký armagedon – přijde kolaps na trzích?

Situace na dluhopisových trzích se v červnu uklidnila a výnbosy do splatnosti začaly opět trochu klesat. Přesto je velmi pravděpodobné, že absurdní minimum z poloviny dubna již nebude nikdy překonáno. Dluhopisové fondy vyčerpaly svůj výnosový potenciál na deset let dopředu. Více v článku: Konec zlaté éry dluhopisů

 


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - červen 2015 2015-07-01 12:40:58 1100x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás