Vývoj na trzích - červen 2014

Akciové indexy S&P 500 i DAX kolem magické hranice. Korekce je na spadnutí. Britská libra vytrvale posiluje. Spekulativní příležitost skýtá rubl. Ceny zemědělských plodin prudce klesají, cena masa naopak nadále roste. Začne opět růst cena zlata?

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

09.07.2014, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2036

V červnu vznikly hned dva fondy zaměřené na investice do zemědělské půdy v ČR. Jedná se ale o fondy kvalifikovaných investorů, tj. min. investice od 3,5 mil. Kč.

J&T banka přišla s nabídkou podřízeného nezajištěného certifikátu s 10% úrokem. K němu se ještě vrátíme podrobně v samostatném článku.

Psali jsme také o tom, že MS ve fotbale nakopne brazilskou ekonomiku. Proto věříme brazilským akciím.

Již minulý měsíc jsem zdůrazňoval, že klientům nyní raději doporučujeme konzervativnější investice, protože na akciových trzích to "smrdí" velkou korekcí. Přitom klasické státní dluhopisy nejsou při dnešních úrokových sazbách žádnou výhrou. Jako zajímavou relativně konzervativní alternativu jsme uváděli tip na dluhopisový fond J&T Bond, který investuje do podnikových dluhopisů. Další velmi zajímavou alternativou je nemovitostní fond Realita, který za pět let své existence dosahuje stabilních výnosů kolem 5 % ročně.

Pro zprostředkování investice nás kontaktujte na info@finez.cz.


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - červen 2014 2014-07-09 11:28:56 1240x
Fond Realita - měsíční zpráva 05/2014 2014-07-09 11:31:21 1477x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás