Vývoj na trzích - březen 2015

Americký dolar dál výrazně posiluje. Ceny akcií v německu lámou nové rekordy. A ceny komodit naopak dál klesají.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

03.04.2015, Vývoj na trzích, Jan Traxler, Počet přečtení: 2228

Uvolněná měnová politika (kvantitativní uvolňování) ze strany Evrospké centrální banky má na svědomí další oslabování eura. Více čtěte v článku Euro vytrvale oslabuje, brzy bude slabší než dolar.

Je to jeden z hlavních cílů ECB, oslabit euro. Zároveň nákupem dluhopisů drží ECB úroky u dluhopisů na bezprecedentně nízké úrovni a zajišťuje potřebnou poptávku, aby jednoltivé státy mohly levně refinancovat své dluhy. Vedlejším produktem je přesun kapitálu v rámci penzijních fondů z dluhopisů do akcií. Více v článku Evropa a uvolněná měnová politika.

V důsledku toho se na akciových trzích nafukuje další velká bublina. Bohužel nikdo neví, kam až budou ceny akcií stoupat, než bublina praskne. Nicméně jedno je jisté, akciové trhy se přehřívají a stojí před propadem. Otázka pouze zní: Kdy začnou ceny padat a z jaké výšky? Příští měsíc? Za rok? Za dva? Čím později, tím větší pád to pak bude.

Jednu z možných alternativ, jak v takovéto době profitovat z růstu cen akcií, ale přitom omezit riziko velkého propadu, nabízí trendově řízené fondy C-Quadrat. Přečtěte si analýzu fondu C-Quadrat Strategie AMI.

V případě zájmu o investici nás kontaktujte na info@finez.cz.

 


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Vývoj na trzích - březen 2015 2015-04-02 13:48:32 1101x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás