Růstová investice „do každého počasí“

V ČR vznikl první nízkonákladový fond, který si na místo vysokých poplatků za správu účtuje odměnu podle výkonnosti a který usiluje o kladné zhodnocení takříkajíc za každého počasí.

01.04.2014, Fondy, Jan Traxler, Počet přečtení: 5256

Společnost WOOD & Company spustila v březnu na českém trhu zcela unikátní fond s názvem All Weather růstový fond. Je kategorizován jako „absolut return" fond, což znamená, že nesleduje žádný benchmark, ale usiluje o kladné zhodnocení takříkajíc za každého počasí. Jeho specifikem je velmi flexibilní investiční strategie. Z dlouhodobého hlediska hodlá investovat především do akcií, ale přitom může investovat i do dluhopisů, spekulovat s komoditami a dokonce i vstupovat do short pozic, tedy spekulovat na pokles.

To je klíčové zejména v dnešní situaci, kdy jsou akcie poměrně drahé a fond tak může zvolit long/short strategii. Tato strategie spočívá v tom, že nakoupí vybrané akcie a proti tomu postaví spekulaci na pokles ceny jiných akcií či indexu. Díky tomu by fond měl být schopný dosahovat kladných výnosů i při stagnujících nebo klesajících cenách akcií. S ohledem na poměrně agresivní zaměření fondu je potřeba i zde počítat s vysokou krátkodobou volatilitou podobně jako u klasických akciových investic. Zcela jistě nebude hodnota investice ve fondu stabilně růst, budou se zde střídat období růstu s poklesy. Co je však podstatné, hloubka maximálního poklesu (tzv. drawdown) by měla být menší než u klasických akciových fondů.

Fond All Weather růstový zároveň přináší na český trh ojedinělou poplatkovou politiku postavenou primárně na výkonnostní odměně. Fixní poplatek za obhospodařování fondu činí pouhých 0,7 % ročně, čímž napodobuje nízkonákladové ETF fondy. Místo vysokých poplatků za správu si WOOD & Company bere raději výkonnostní odměnu 20 % z dosaženého zisku, což je pro investory ideální varianta.

WOOD & Company patří mezi přední obchodníky s cennými papíry na Pražské burze. Na poli investičních fondů se donedávna zaměřoval pouze na kvalifikované investory. Nyní ale přichází se zajímavými produkty dostupnými i pro drobnější investory. Již v loňském roce byl otevřen konzervativní fond All Weather dluhopisový. Nyní ho doplnil dynamický fond All Weather růstový, který bude jistě usilovat o četná ocenění mezi investičními produkty jako novinka roku 2014.

WOOD & Company All Weather růstový fond

Kategorie fondu flexibilní smíšený
Datum vzniku březen 2014
ISIN CZ0008474285
Měna CZK
Typ výnosu reinvestiční
Minimální výše první investice 10 000 CZK
Min. výše následné investice 500 CZK
Vstupní poplatek max. 3 % *
Poplatek za obhospodařování 0,7 % p.a.
Výkonnostní odměna 20 % z výkonnosti
Frekvence oceňování denně
Riziková třída (1-7) 6

Zdroj: WOOD & Company

* Přes FINEZ sleva 20-60 %, do 30. 4. 2014 dokonce zcela bez vstupního poplatku. (Kontaktujte nás na info@finez.cz)


Chcete dostávat na email nové články a tipy na investice?Přihlaste se k odběru bezplatného investičního newsletteru FINEZ a nebo nás sledujte na facebooku.

investiční newsletter

Přihlašte se k odběru bezplatného investičního newsletteru.

Soubory ke stažení:

Název Datum Staženo
Klíčové informace pro investory 2014-04-07 08:08:18 1536x
Nabídkový leták 2014-04-07 08:08:28 1355x
Statut fondu 2014-04-07 08:08:39 1287x

Chcete poradit s investicemi?

Nepomůžeme vám rychle zbohatnout, ale ukážeme vám, jak nechat peníze dlouhodobě pracovat pro vás, aby generovaly stabilní výnosy. Podívejte se na příklady z praxe

kontaktujte nás