Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - říjen 2016

Akcie ve světě ve stavu hybernace, ale akcie emerging markets nadále rostou. Dolar začal po delší době znovu posilovat. Korekce u drahých kovů je pravděpodobně u konce, nejvyšší čas na nákupy.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
2. 11. 2016

V uplynulém měsíci mě zvedl ze židle návrh státního rozpočtu ČR na rok 2017. V době, kdy se české ekonomice nebývale daří, přichází vláda s deficitním rozpočtem ve výši 60 mld. korun. Příjmy do státní kasy letos překročí plán ropzočtu o více než 100 miliard korun. Přesto vláda nedokáže na příští rok navrhnout vyrovnaný rozpočet? To Takhle pan Babiš řídí Agrofert? To asi ne. Takhle se firma neřídí. Pokud bych měl stát řídit jako firmu, nebo spíše neziskovou organizaci, to je myslím lepší příměr, musel bych přeci plánovat rozpočet na nulu. A nejhorší na tom všem je, že stát nezvyšuje náklady na investice do infrastruktury. Jeho výdaje bobtnají zejména na straně sociálních a režijních nákladů. Více čtěte v článku Stát nehospodaří jako firma

Jinak jsme se tentorkát věnovali podrobněji tématu inflace v ČR. Již třetím rokem se inflace v ČR plahočí kolem nuly. Avšak rostoucí mzdové náklady firem a rostoucí ceny komodit se brzy promítnou do vyšší inflace. Více v článku Inflace v ČR: zatím nízká, ale brzy poroste

Z pohledu příjmů není inflace vážný problém, průměrné mzdy v ČR rostou rychleji než inflace. Avšak pro naše úspory bude inflace větší hrozbou. Úroky u bankovních vkladů nebudou v blízké budoucnosti schopné držet s inflací krok. Hlad po výnosech pravděpodobně požene dál nahoru ceny nemovitostí. Více v článku Jaké problémy způsobí rostoucí inflace?

vyvoj-na-financnich-trzich-2016-10.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
2. 11. 2016

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (25.6 + 46.0) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru