Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - listopad 2016

Akciové trhy v USA na nových maximech, dolar posiluje, výnosová křivka dluhopisů stoupá a cena zlata padá dolů.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
5. 12. 2016

Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách překvapilo hodně lidí, ještě více však překvapila reakce na finančních trzích. Na místo armagedonu americké akciové indexy stouply na nové historické maximum a dolar začal výrazněji posilovat. Svou roli v tom jistě sehrává i vývoj inflace v USA a očekávání zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání Fedu. Jak na investice v "době Trumpské"?

Nechcete sami obchodovat na burze, chcete raději svěřit peníze do správy investičních fondů, ale nevíte, komu důvěřovat? Nejlépe velkým renomovaným správcům s dlouhou a úspěšnou historií. Existují i fondy s téměř 90letou historií a výnosy 10-12 % p.a. Více čtěte v článku Investice do fondů: Komu svěřit peníze?

Hledáte rozumnou konzervativní investici? Pak určitě za úvahu stojí investice do nemovitostí. Ačkoliv ceny jsou vysoké, v nejbližších dvou letech by k poklesu cen dojít nemělo. Více v článku Spadnou ceny nemovitostí?

Než koupit a pronajímat byt, mnohdy bývá výrazně efektivnější investice do nemovitostního fondu, který spravuje a pronajímá komerční nemovitosti. Ty mají vyšší rentabilitu nájemného. A zpravidla také dlouhodobé nájemní smlouvy. Ovšem i nemovitostní fondy mají svá úskalí. Do některých bych nedal ani korunu. Proč? Na co si dát pozor při výběru nemovitostního fondu? Podrobnější návod najdete v článku Místo bytu nemovitostní fond. Na co si dát pozor?

vyvoj-na-financnich-trzich-2016-11.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
5. 12. 2016

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (46.8 + 32.5) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru