Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - květen 2014

Hodnoty akciových indexů opět lámaly rekordy. Americký dolar začal posilovat vůči euru. Cena hovězího strmě roste, brzy však bude kulminovat.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
4. 6. 2014

Od 19. května do 4. června probíhal úpis Státních spořicích dluhopisů - jarní emise. Od emise očekáváme velký propadák kvůli nízkým výnosům a neszrozumitelnému postupu výpočtu výnosů.

V květnu také došlo k emisi nových akcií na pražské burze, čtěte: Pivovary Lobkowicz - Jarní IPO osvěžení na pražské burze. Ani akcie PLG nedoporučujeme k nákupu, protože neplánují vyplácet dividendu, jsou zadlužené a mají jen omezený růstový potenciál.

K tématu akcií doporučujeme také článek Sell in May and Go Away, kde najdete pár zajímavých grafů. Obecně shrnuje stávající nízký výnosový potenciál napříč všemi investičními třídami článek Vzkaz investorům: Připravte se na nízké výnosy.

Klientům nyní doporučujeme držet se raději konzervativnějších investic. Zajímavou alternativou jsou například podnikové dluhopisy, viz náš investiční tip měsíce: Fond J&T Bond, který od založení vydělal podílníkům 6,35 % p.a.

Pro zprostředkování investice nás kontaktujte na info@finez.cz.

factsheetjtbondczk2014-05-31.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
4. 6. 2014

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (18.2 + 22.1) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem fondů Otakar a Ernest. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru