Vývoj na trzích

Vývoj na trzích - duben 2017

ČNB ukončila intervence, kurz koruny ale zůstává prozatím stabilní. Ceny akcií po menší korekci opět rostou. Dolar oslabuje. Cena zlata mírně stoupla.

Více v měsíčním přehledu vývoje na finančních trzích (ke stažení v pdf) + jeden investiční tip.

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 5. 2017

V článcích z uplynulého měsíce jsem se snažil motivovat zejména mladé lidi k tomu, aby neodkládali spoření na důchod. Nezdá se to, ale jeden rok navíc u pravidelného investování do akciových fondů udělá z tisícovky měsíčně na čtyřicetiletém horizontu zhruba desetinásobek, tj. cca 120 tis. Kč. Kouzlo složeného úroku u spoření na důchod je podrobněji popsáno v článku Tři příběhy, kterak se zajistit na penzi

Také dávám odpověď majitelům firem a dalším bohatším klientům, kteří se chtějí stát rentiérem, kam investovat volný kapitál, aby jim generoval pravidelnou rentu. Možností je více, ale dlouhodobě dávají největší smysl nemovitosti a dividendové akcie. Více v článku Chci být rentiérem. Kam investovat volné miliony?

vyvoj-na-financnich-trzich-2017-04.pdf

Jan Traxler
Privátní investiční poradce
3. 5. 2017

Zpět na přehled

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat na e-mail newsletter FINEZ a informace o zajímavých investičních příležitostech, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (18.5 + 32.3) *

Kontaktujte nás

Jan Traxler
Privátní investiční poradce

Jsem jednatelem společnosti FINEZ a zakladatelem multi-fondu Otakar. S klienty jednám přímo já. Více o mně

Sledujte nás

 

Upozorňujeme, že po telefonu neposkytujeme žádné informace k investicím ani službám, neboť hovory nejsou nahrávány a my máme ze zákona povinnost archivovat veškerou komunikaci se zákazníky. Telefon slouží pouze k domluvení termínu osobní schůzky či nahrávaného videohovoru. K veškerým dotazům jinak prosím využívejte kontaktní formulář nebo email.

Nahoru