Investiční výhled

Koruna by měla posilovat, hypotéky budou zdražovat a staré penzijko bude bez výnosů. Ceny nemovitostí už více neporostou, zato úroky na spořicích účtech porostou, ale pomalu. Dluhopisové fondy čeká velmi špatné období a ministerstvu financí stoupnou finanční náklady na obsluhu dluhu.

Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat.

Donald Trump převrátil všechna očekávání analytiků naruby. Jak tomu přizpůsobit investice? Je nutné radikálně přeskupit portfolia?

Výnosový potenciál akcií i dluhopisů je již velmi nízký, upřednostnil bych dnes nemovitosti. Spekulativně sázím příští rok na zemědělské komodity. U všech investic doporučuji řešit měnové zajištění do korun.

Řecká dluhová zápletka se konečně začíná rozplétat. Máme se bát další finanční krize? Přežije euro? Spadnou ceny akcií? Vyjde zítra slunce?

Kde aktuálně hledat investiční příležitosti? Máme pro vás čtyři investiční tipy na rok 2015.

Čeká nás vyšší volatilita na trzích, boj centrálních bank s deflací, nízké úrokové sazby, silný dolar a levná ropa. Vše ostatní je ve hvězdách. Jak podle toho navigovat investice v roce 2015?

Nastává čas bilancování a plánování. Než se pustíme do predikcí na další rok, je na místě se ohlédnout a zhodnotit, jak moc se naplnila naše očekávání v tomto roce.

Akciové indexy jsou na rekordních hodnotách a výnosy státních dluhopisů jsou extrémně nízké. Kam tedy dnes investovat?

Lidé dnes zapomínají na rizika. Úroky jsou nízké a ceny vysoké. Jan Traxler proto vzkazuje investorům: „Raději se pro pár následujících let smiřte s nízkými výnosy, než abyste se pouštěli do rizikových spekulací."

1 2 3

„Líbí se mi individuální přístup a snaha porozumět mým potřebám a preferencím. Jelikož jsem si předtím své portfolio spravoval sám, je pro mne aktivní správa FINEZ zajímavá i díky možnosti konzultovat doporučení, jejich důvody a mé názory. S výsledky jsem zatím velmi spokojený.“ Petr S.